Nedir Bu Ağız İçi Tarayıcı (İntraoral Scanner) ?

Daha önce çoğumuz geleneksel ölçü yöntemi ile ölçü aldırmıştır. Nasıl zor olduğunu bazı durumlarda boğaza kaçarak nefes almayı zorlaştırdığı bazı kişilerin korkulu rüyası olduğunu.

İşte tüm bunların olmadığını ve yaklaşık 2 dakika içerisinde ağız içi tarayıcı ile tüm ayrıntılarıyla ağız ölçüsünü alabilen ve sizinde ekranda izleyerek dişleriniz son durmunun nasıl olduğunu 3 boyutlu bir şekilde görebilmenizi sağlayan bir cihazdır.
Peki hangi durumlarda kullanacağız ağız içi tarayıcıyı;


Öncelikle muayene ve teşhis kısmında hem ağız içindeki tüm dişleri 3 boyutlu bir şekilde inceleyebilmemizi sağlaması ayrıca ne sıkıntılar hangi dişlerinde problemler olduğunu kendisi de detaylı bir şekilde görebilmesidir.


Tüm yapılan protetik tedavilerde geleneksel ölçü yöntemini ortadan kaldırdığı için birkaç gün içerisinde yeni yapılacak dişlerine kavuşabilmesi.


Ayrıca kişiye özel gülüş tasarımının 3 boyutlu bir şekilde tasarlanıp hastaya mock-up uygulaması ile gösterilebilmesi ve daha bir çok alanda hem hız hem konfor sağlaması.

ve daha bir çok dental alanda zamandan tasarruf sağlamaktadır. Aşağıdaki videoda kısaca tüm ağız taramasının nasıl yapıldığını görebilirsiniz

 

 

Diş Muayenesi İçin : 0 342 341 71 10

Whatsapp Soru Hattı: 0 531 391 60 90

web:  www.mahmutyildiz.com.tr

Mail: Bilgi@mahmutyildiz.com.tr

Adres: Atatürk mah. Cemil Sait Barlas Cad. No:12/A Şehitkamil/Gaziantep

Diş Hekimi Mahmut Yıldız